Wywiad z księciem Harrym a także Meghan Markle

Wywiad z księciem Harrym a także Meghan Markle

W ostatnich dniach, a dokładniej 7 marca o godzinie 20:00 zaistniał wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz księżną Meghan Markle. O dyskusji tej zrobiło się bardzo głośno i bezustannie jest to jeden z wiodących tematów wśród różnych mediów. To był pierwszy wspólny wywiad Meghan i księcia Harry'ego po wypisaniu się pary z rodziny królewskiej oraz przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych. W trakcie rozmowy z Winfrey para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji oraz przedstawiła osobistą wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. Na rozmowie pojawiły się zarzuty obojętności, rasizmu i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Oprócz tego, na podstawie opublikowanego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym nieporozumieniu w rodzinie królewskiej są raczej po stronie Elżbiety II a także reszty członków rodziny aniżeli Harry'ego i Meghan. Jednakże nie można zaprzeczyć, iż poparcie jest niezrównanie odmienne, zależnie od . Brytyjskie media informują, że jeżeli Meghan i Harry chcieliby w niedalekiej przyszłości wrócić do królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem stracili definitywnie swoją możliwość. Oprócz wspomnianych wcześniej kwestii para poruszyła także sferę tego, iż książe nie zauważył wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam twierdzi, jak i również temat samobójczych myśli Meghan.

Przedstawiciele kanału na platformie YouTube, którzy zajmują się przetwarzaniem różnorodnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zmotywowali 4 ekspertów analizujących w mediach sprawy rodziny królewskiej na analizę wywiadu 2 dni przed jego emisją. Doświadczeni profesjonaliści, w tym dawniejszy sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, przeanalizowali całą rozmowę, sugerując jednocześnie Oprah Winfrey brak profesjonalizmu natomiast Markle używanie ostrego a także bezkompromisowego języka. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym oraz Meghan został zaprezentowany w w TVN24 wieczorem. Co ciekawego wywiad ten obserwowało średnio szacunkowo 1mln widzów. Stacja była wtedy wiceliderem na rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Równocześnie mówi się, jakoby wywiad ten jedynie udowodnił legendę dotyczącą Oprah jako redaktorki, która umie wyciągnąć ze swojego rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Biorąc pod uwagę szokujące szczegóły pary książęcej tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez żadnych wątpliwości można przyznać, iż temat ten będzie w ciągu zbliżających się tygodni zapewne nieustannie komentowany.