Tottenham Londyn ogrywa mistrzów Anglii po golu w końcówce spotkania! Fenomenalne starcie mistrza Premier League i utrata punktów w meczu kolejki!

Tottenham Londyn ogrywa mistrzów Anglii po golu w końcówce spotkania! Fenomenalne starcie mistrza Premier League i utrata punktów w meczu kolejki!

Bardzo dużo futbolowych fanów z Europy uważa, że liga angielska jest obecnie najwybitniejszą piłkarską ligą na całym świecie. Angielska Premier League latami tworzyła swoją markę, a dobitnym tego dowodem są sprzedażowe wyniki, które rozgrywki te osiągają co tydzień. Trzeba ponadto zwrócić uwagę na fakt, iż drużyny z ekstraklasy angielskiej niemalże w każdym sezonie fenomenalnie wyglądają w pucharach europejskich. To, iż panującym obecnie zwycięzcą rozgrywek Ligi Mistrzów jest Chelsea Londyn, czyli drużyna z ekstraklasy angielskiej jest tego perfekcyjnym dowodem. City też ma ochotę na triumf w tych najistotniejszych europejskich rozgrywkach i do tego nie ma wątpliwości. Zawodnicy mistrza Premier League w poprzednim sezonie zakwalifikowali się do finału Ligi Mistrzów, ale tam byli zmuszeni zaakceptować wyższość drużyny prowadzonej przez Tuchela Thomasa. Dla selekcjonera mistrza angielskiej Premier League Pepa Guardioli, który w sezonie obecnym da z siebie wszystko, żeby wygrać upragnione trofeum europejskie był to bez żadnych wątpliwości wielki cios.

Dobrze zwrócić uwagę na to, iż mistrz Anglii jest na perfekcyjnej drodze, żeby sobie uprościć drogę po puchar Champions League. Wypracowali sobie sporą przewagę nad resztą zespołów w lidze angielskiej, co da im możliwość dużo bardziej skoncentrować się na zmaganiach europejskich. Podczas weekendu jednak gracze z Manchesteru mierzyli się Tottenhamem z Londynu i z całą pewnością nie spodziewali się tak ciężkiego spotkania. Od startu spotkania drużyna przyjezdnych mocno ruszyła do ataku, czego wynikiem było trafienie już w czwartej minucie meczu. Piłkarze mistrza angielskiej ligi musieli ruszyć do gonienia rezultatu. W sytuacji, gdy futbolówkę do siatki w 36. minucie umieścił Guendogan Ikay doprowadzając takim sposobem do remisu wielbiciele piłki nożnej z Manchesteru bez żadnych wątpliwości byli szczęśliwi. Do głosu podczas drugiej części tego meczu doszli znów doszli goście, którzy z pomocą Harryego Kane'a powrócili na prowadzenie. Zdawało się, iż ten pojedynek skończy się wygraną Tottenhamu z Londynu, jednak w 92 minucie z jedenastu metrów doprowadził do remisu Mahrez. Pod koniec tego meczu sędzia podyktował jedenastkę dla Tottenhamu Hotspur. Harry Kane przemienił karnego na bramkę i w ten oto sposób dał triumf dla swojego klubu.