Świetny pojedynek w niedzielny wieczór w rozgrywkach francuskich rozegrali gwiazdy PSG! W weekend na francuskich boiskach było naprawdę ekscytująco i padło bardzo dużo bramek!

Świetny pojedynek w niedzielny wieczór w rozgrywkach francuskich rozegrali gwiazdy PSG! W weekend na francuskich boiskach było naprawdę ekscytująco i padło bardzo dużo bramek!

Przez dekady francuska ekstraklasa uważana była przez piłkarskich specjalistów za zmagania z nieco innej półki. Dobrze prowadzonych drużyn, które byłyby w stanie do ostatnich faz toczyć boje w zmaganiach europejskich w większości przypadków nie mogliśmy oglądać tam. Jednak W minionej dekadzie do paryskiego klubu wszedł całkowicie nowy właściciel, który rozpoczął całkowicie nową epokę dla tego zespołu a także francuskich rozgrywek. Ligue 1 od tego momentu zaczęła być dużo bardziej doceniana i piłkarskie gwiazdy znacznie chętniej akceptowali przenosiny do klubów z Francji. W tym newsie chcemy się skoncentrować na tym, co w chwili obecnej odbywa się we francuskiej Ligue 1. W chwili obecnej najsilniejszym zespołem we francuskiej lidze jest Paris Saint-Germain, które ponownie bez większych komplikacji zmierza ku zdobyciu mistrzostwa i nie da się tego ukryć. Może się wydawać, iż w obecnej sytuacji nie ma w rozgrywkach francuskich klubu, który dałby radę ukrócić dominację piłkarzy z Paryża.

Ekipa przygotowywana przez selekcjonera Pochettino Mauricio na wieczór w niedzielę zwyciężyła Stade de Reims rezultatem 4:0. Piłkarze PSG w taki sposób mogli dopisać do swojego dorobku następne niesamowicie kluczowe w kontekście rywalizacji o mistrzowski tytuł 3 oczka. Rozsądnie mieć na uwadze, iż swojego pierwszego gola dla Paryżan podczas tego pojedynku ustrzelił Sergio Ramos, który w letnim okienku transferowym został pozyskany z FC Realu Madryt. Na pewno najciekawsze spotkanie rozgrywało się między Girondins Bordeaux oraz Strasbourgiem. W aktualnym sezonie zespół gości walczy o występ w pucharach europejskich, ale w trakcie tego spotkania byli zmuszeni pogodzić się z klęską. Rezultatem cztery do trzech wygrali gracze z Bordeaux, co bez wątpienia spodobało się fanom, którzy zasiedli na stadionie tego dnia. Na rezerwie całe starcie przesiedział z kolei Radosław Majecki, którego AS Monaco okazało się gorzej przygotowane od Montpellier HSC i poniosło klęskę rezultatem 2:3. Była to ekscytująca kolejka Ligue 1 i warto to podkreślić.