Świetne spotkanie w wykonaniu Wojtka Szczęsnego - polska narodowa drużyna wygrywa w pojedynku z zespołem narodowym Arabii Saudyjskiej rezultatem 2 do 0!

Światowe mistrzostwa w Katarze jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra uznawane były za szczególne pod wieloma względami. Fani piłkarscy w Polsce do określania szans polskiej drużyny na awans do dalszej fazy podchodzili z rozsądkiem. Naszymi przeciwnikami w grupowej fazie miała być mocna drużyna narodowa Arabii Saudyjskiej, główny faworyt do wygrania mundialu drużyna narodowa Argentyny, a także reprezentacja Meksyku. Dla reprezentantów naszego kraju pierwszy mecz na mundialu był niesamowicie trudny i mnóstwo specjalistów od futbolu krytykowało styl, w jakim zaprezentowała się polska reprezentacja piłkarska. Czesław Michniewicz zapewniał jednak, iż z każdym następnym starciem forma kadry Polski będzie wyglądać o wiele lepiej i tego najlepszym przykładem miał być pojedynek z narodową drużyną Arabii Saudyjskiej. I w gruncie rzeczy okazało się, że to spotkanie było przełomem dla polskich piłkarzy. W tym meczu polscy gracze pokazali się zdecydowanie lepiej niż z kadrą narodową Meksyku i fani z Polski mogli liczyć na zwycięstwo.

Od początkowych minut spotkania gra polskiej narodowej kadry wyglądała o wiele lepiej pod kątem ofensywy, niż to miało miejsce w przypadku pierwszego starcia. Reprezentacja Polski kreowała akcje i próbowała utrzymywać się przy futbolówce. Oczywiście nie zabrakło pomyłek w defensywie, jednak tego dnia kolejny raz niezwykle prezentował się Wojciech Szczęsny, który odbijał każdy strzał. W I części padła również pierwsza bramka dla polskiej kadry, którą strzelił Zieliński. W końcówce pierwszej części zawodnicy narodowego zespołu Arabii Saudyjskiej wywalczyli karnego i nie planowali się poddawać. Szczęsny zachował się w tej sytuacji fenomenalnie i obronił uderzenie z jedenastu metrów, a potem kolejny strzał piłkarza kadry Arabii Saudyjskiej. I połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla drużyny Polski. Podczas drugiej połowy piłkarska reprezentacja Polski zdobyła II. bramkę, a autorem był Lewandowski. Zawodnik FC Barcelony powiększył prowadzenie narodowej kadry Polski po tym jak wykorzystał błąd defensywnego gracza narodowej kadry Arabii Saudyjskiej. Po dwóch pojedynkach polska drużyna narodowa przewodzi w grupie C i ma ogromne szanse na zakwalifikowanie się do 1/8 finału.