Piłkarze naszego zespołu pokonali albańską drużynę narodową i przybliżyli się do grania w barażowych zmaganiach! Naprawdę trudny mecz polskiego zespołu narodowego w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata!

Piłkarze naszego zespołu pokonali albańską drużynę narodową i przybliżyli się do grania w barażowych zmaganiach! Naprawdę trudny mecz polskiego zespołu narodowego w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw świata!

Dostanie się do światowych mistrzostw dla wielbicieli piłkarskich z całego świata jest bez żadnych wątpliwości niesamowicie kluczowe. Trwające w tej chwili zmagania eliminacyjne zostały w tym przypadku wyjątkowo przyspieszone ze względu na pandemiczną sytuacją z poprzedniego roku. Rywalizację w eliminacjach do katarskiego mundialu drużyna narodowa Polski rozpoczęła ze świeżo zatrudnionym trenerem Sousą Paulo, którego przeznaczeniem było ustawić drużynę narodową do walki o awans na rozgrywane w roku 2022 światowe mistrzostwa w Katarze. Dla narodowej drużyny Polski początek rywalizacji w eliminacjach nie był wyjątkowo dobry, jednak najbardziej kluczowe jest to, iż daliśmy radę wywalczyć parę ważnych oczek. Na wieczór we wtorek oponentem zespołu narodowego Polski była albańska reprezentacja, która przed tym spotkaniem znajdowała się o jedno miejsce wyżej w klasyfikacji polskiej grupy. Oznaczało to więc, że jeżeli polscy reprezentanci chcieli dalej rozmyślać o kwalifikacji na mistrzostwa świata to powinni zdobyć trzy oczka.

początek tego spotkania był niesamowicie wyrównane i niesamowicie ciężko było ustalić głównego faworyta do zdobycia trzech punktów i dobrze brać pod uwagę ten fakt. Rezultatem 0 do 0 zakończyła się pierwsza część meczu, co bez żadnych wątpliwości było dużo korzystniejszą sytuacją dla albańskiej narodowej drużyny. Dyspozycja naszych piłkarzy w kolejnej odsłonie prezentowała się zdecydowanie korzystniej i byliśmy znaczne bliżej strzelenia gola. W końcowym rozrachunku to narodowa kadra Polska była w stanie ustrzelić trafienie i wyjść na prowadzenie w tym pojedynku. Świderski sfinalizował bardzo dobre podanie Klicha po tym jak zjawił się na boisku w drugiej połowie spotkania. Selekcjoner Sousa Paulo ponownie udowodnił, iż potrafi przeprowadzać zmiany w trakcie meczu. Na paręnaście minut starcie zostało wstrzymane ze względu na dramatyczne zachowania albańskich fanów. Po powrocie do gry jednak nic się nie zmieniło i to piłkarze polscy mogli cieszyć się z powodu pełnej puli punktów. w kontekście walki o awans do mundialu wynik 1:0 na terenie Albanii to pozytywna wieść. Kwestia dostania się do barażowych zmagań uzależniona jest tylko od naszych, gdyż polska drużyna narodowa plasuje się na drugim miejscu.