Narodowa drużyna Ukrainy grać będzie w finałowym spotkaniu baraży o mundial po tym jak zwyciężyła narodowy zespół Szkocji!

Narodowa drużyna Ukrainy grać będzie w finałowym spotkaniu baraży o mundial po tym jak zwyciężyła narodowy zespół Szkocji!

W ubiegłym tygodniu fani piłkarscy ze Starego Kontynentu z zainteresowaniem wyczekiwali na starcie zespołu narodowego Ukrainy ze szkocką kadrą. To byłoby całkowicie zwyczajne spotkanie jeszcze kilka miesięcy temu, lecz okoliczności mocno się zmieniły. Na początku to barażowe spotkanie miało być rozgrywane trzy miesiące temu, lecz przeszkodziła w tym agresja armii rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy poprosiła o opóźnienie meczu barażowego, na co zgodziła się światowa federacja piłkarska FIFA. Przesunięty termin został ogłoszony na 1 czerwca i obydwie reprezentacje były uszykowane do rywalizacji. Z całą pewnością niesamowicie ciężko było wskazać faworyta do wygranej w tym starciu barażowym. Zawodnicy narodowej kadry Ukrainy podchodzili do tego meczu z wielką motywacją, żeby udowodnić światu, że są zmotywowani i przygotowani do rywalizacji na boisku.

Reprezentacja narodowa Szkocji natomiast planowała potraktować to starcie jak każde inne. Selekcjoner powtarzał do swoich zawodników od samego początku, że powinni być skupieni i nie mogą dopuścić do błędu. Drużyna narodowa Ukrainy słynie z tego, że umie konstruować szybkie ataki, które najczęściej kończą się bramką. To starcie było naprawdę niesamowicie emocjonujące i należy podkreślić ten fakt. Jednak tego wieczoru piłkarze Ukrainy byli o wiele skuteczniejsi od swoich oponentów. W 33 minucie dali radę ustrzelić pierwszą bramkę, gdy do bramki trafił Andrij Jarmołenko. Pierwsza połowa barażowego spotkania była pokazem doskonałej gry zawodników z Ukrainy, którzy efektywnie odpierali ofensywne zapędy zespołu Szkocji. Wynikiem 1:0 dla drużyny narodowej Ukrainy skończyła się pierwsza połowa tego spotkania. W trakcie drugiej połowy tego meczu mieliśmy okazję obserwować aż trzy gole. Dwa razy do siatki trafiali zawodnicy reprezentacji Ukrainy i raz szkoccy zawodnicy. W końcowym rozrachunku mecz skończył się wynikiem trzy do jednego na korzyść naszych sąsiadów. Dzięki zwycięstwu ukraińska drużyna narodowa wciąż ma szansę pojechać na mundial, który rozgrywany będzie w Katarze.