Mundial w piłce nożnej - kluczowy turniej

Mundial w piłce nożnej - kluczowy turniej

Potyczki piłkarskie w Katarze zbliżają się dużymi krokami, a większość facetów z zafascynowaniem odlicza nadchodzące dni. W internecie występuje dużo przekonań apropo tego, jaka formacja zawodników wygra maraton piłki nożnej, a która ma na to minimalne możliwości. Docinek w kwestii różnorodnych reprezentantów piłki nożnej też nie zabraknie. Czy niezwykłe historyczne wydarzenie da fanatykom piłki nożnej wyraziste uniesienie?

Rewelacyjność mistrzostw

Te mistrzostwa świata będą wielce unikalne, mimo ogromnej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do tej pory zostały zrealizowane. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, potyczki sportowe wydarzać się będą na przestrzeni Bliskiego Wschodu, a także po raz pierwszy w państwie wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się nietuzinkowa, albowiem sportowe widowisko odbędzie się w trakcie jesieni. Jest to też finalny turniej, gdzie współuczestniczyć będą zaledwie 32 składy piłkarskie, ponieważ na następnym takim wydarzeniu, liczba ekip piłkarzy podniesiona zostanie do 48 zakwalifikowanych drużyn.

Kąśliwe wypowiedzi piłkarskiego społeczeństwa

Nadchodzące mistrzostwa są nieco bardziej kontrowersyjne od swoich poprzedników. Występują przekonania, iż wybór obszaru, w którym mistrzostwa świata mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nikogo dziwić zatem, że w środowiskach piłkarskich widać gołym okiem bardzo duże zdenerwowanie. Wokół wydarzenia cały czas kręciło się widmo skandali, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że w trakcie budowania stadionów i całej infrastruktury, zmarła spora liczba siły roboczej, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie przyhamowało największej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego turnieju dla gospodarza, którym jest Katar.

Jaka drużyna podniesie trofeum?

Pomimo większej antypatii aniżeli zachwytu w stosunku do gospodarza zawodów, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą udział w procesie, stawiając na przeróżne zespoły do wygrania turnieju. Głównymi faworytami do wygrania całego turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy poczekać aż do połowy grudnia.