Milan odrobił parę punktów do lidera rozgrywek Interu FC po tym jak ograł Romę! Fenomenalne spotkanie we włoskiej lidze mieli okazję obejrzeć włoscy kibice piłki nożnej!

Milan odrobił parę punktów do lidera rozgrywek Interu FC po tym jak ograł Romę! Fenomenalne spotkanie we włoskiej lidze mieli okazję obejrzeć włoscy kibice piłki nożnej!

Bez wątpienia w aktualnie trwającym sezonie włoska Serie A wygląda o wiele bardziej pasjonująco niż w ubiegłych sezonach. Na niesamowicie pasjonujące starcia może przekładać się to, że każdy zespół posiada kadrę zapełnioną niesamowitymi zawodnikami. Możemy też dojść do wniosku, iż po tym, jak po raz pierwszy od lat to nie Juventus sięgnął po tytuł mistrza kraju włoskie klub zrobiły się zdecydowanie odważniejsze. Sukces Interu we włoskiej ekstraklasie dowiódł, iż każda ekipa ma możliwość walczyć o mistrzostwo kraju. W rezultacie czołówka tegorocznego sezonu jest naprawdę równa i w tym momencie nakreślić głównego faworyta do mistrzostwa. Do zakończenia sezonu zostało jeszcze mnóstwo pojedynków a w chwili obecnej to Inter Mediolan przewodzi tabeli rozgrywek włoskich. O mistrzostwo Włoch rywalizuje jeszcze jedna drużyna z Mediolanu, czyli AC Milan, który musiał mierzyć się z Romą prowadzoną przez szkoleniowca Mourinho.

To spotkanie zawodnicy AC Milan rozpoczęli świetnie i należy to zaznaczyć. Po piętnastu minutach prowadzili wynikiem dwa do zera i zdawało się, iż mają bieg tego spotkania pod całkowitą kontrolą. Zawodnicy trenowani przez trenera Mourinho usiłowali uratować punkty, lecz popełnione błędy w pierwszym kwadransie spotkanie były zbyt kosztowne. Roma w samej końcówce pierwszej połowy starcia dała radę strzelić kontaktowego gola, co bez najmniejszych wątpliwości wlało otuchę w serca kibiców tej drużyny. Tammy Abraham wykorzystał fenomenalne zagranie od Lorenzo Pellegriniego i w czterdziestej minucie trafił do siatki. Piłkarze Milanu w dalszym ciągu przygotowywali kontrataki na bramkę stołecznej drużyny, ponieważ nie zamierzali oczekiwać do kończącego gwizdka arbitra. Finalnie AC Milan zwyciężył rezultatem 3 do 1, a trzeciego gola zdobył Leao na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem. W samej końcówce Milan miał jeszcze szansę na zwiększenie prowadzenia, jednak z jedenastki nie zdołał trafić Ibrahimović Zlatan, ponieważ jego uderzenie dał radę obronić Rui Patricio.