Gracze zespołu z Niemiec byli kompletnie bez szans i w ostatecznym rozrachunku odnieśli porażkę rezultatem 0 do 4! Wielki triumf mistrza Eredivise w rozgrywkach Champions League!

Gracze zespołu z Niemiec byli kompletnie bez szans i w ostatecznym rozrachunku odnieśli porażkę rezultatem 0 do 4! Wielki triumf mistrza Eredivise w rozgrywkach Champions League!

Piłkarscy sympatycy zasiadający na stadionie w Amsterdamie mieli możliwość oglądać niesamowite spotkanie. We wtorkowy wieczór miejscowy Ajax Amsterdam podejmował na swoim boisku dortmundzką Borussię, a więc mocną ekipę z ligi niemieckiej. Mistrz holenderskiej Eredivise świetnie zaczął rywalizację w trwającej obecnie edycji Pucharu Europy i na wstępie rozsądnie o tym powiedzieć. Mistrzowie holenderskich rozgrywek przed wtorkowym pojedynkiem mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa i w starciu z Borussią ich zamierzeniem kolejny raz były trzy punkty. Jednak tym razem miało nie być tak prosto, gdyż gracze Borussii z Dortmundu też mieli ochotę na zwycięstwo w tym meczu. W tym spotkaniu było ciężko wytypować faworyta do zwycięstwa i należy wziąć to pod uwagę. Obie ekipy posiadały wyrównane szanse i wszystko musiało się rozstrzygnąć w przeciągu 90. minut. Z pewnością mało kto się spodziewał tak przeciętnego spotkania w wykonaniu BVB i równolegle tak fantastycznego spotkania graczy mistrza holenderskich rozgrywek.

Dla kibiców klubu niemieckiego rzeczywistość okazała się niezwykle bezwzględna. Gracze mistrza holenderskich rozgrywek od startu pojedynku prezentowali się zdecydowanie lepiej od swoich przeciwników. Będący w genialnej dyspozycji w obecnym sezonie Erling Haaland był podczas trwania tego spotkania kompletnie wyłączony i nie był w stanie odnaleźć drogi do bramki rywali. Natomiast Ajax był nadspodziewanie efektowny, czego doskonałym argumentem jest finalny wynik pojedynku. Piłkarze zespołu holenderskiego Ajaxu triumfowali rezultatem cztery do zera i w taki sposób zdołali się umocnić na miejscu lidera w grupowych rozgrywkach. Bez najmniejszych wątpliwości ta wygrana zbliża ich do promocji do zmagań w fazie pucharowej, która rozgrywać się będzie po zimowej przerwie. Do rewanżowego starcia, które rozgrywane będzie w Dortmundzie zawodnicy Borussii Dortmund teraz mają czternaście dni na przygotowanie taktyki. To będzie z całą pewnością szansa do tego, by chociaż trochę odkuć się za negatywny wynik na obiekcie w Amsterdamie. Formą przedstawianą przez graczy szkoleniowca Ten Haga Erika są urzeczeni futbolowi sympatycy ze Starego Kontynentu i zaczynają wierzyć w powtórzenie rezultatu z sezonu 2018/2019, kiedy to Ajax awansował aż do półfinału Champions League eliminując we wcześniejszych rundach wielu faworytów.