Drużyna narodowa Polski zna przeciwnika w rywalizacji o awans do mundialu w Katarze! O finał baraży nasze Orły będą się mierzyć z rosyjską reprezentacją narodową!

Drużyna narodowa Polski zna przeciwnika w rywalizacji o awans do mundialu w Katarze! O finał baraży nasze Orły będą się mierzyć z rosyjską reprezentacją narodową!

Z pewnością decydująca prosta kwalifikacyjnych zmagań do mundialu ze strony polskiej drużyny była przeciętna. W rozrachunku końcowym Biało Czerwoni byli w stanie zagwarantować sobie udział w zmaganiach barażowych, lecz ze zbyt dużą zuchwałością podeszli do rozgrywki z narodową reprezentacją Węgier. Nie zdołaliśmy wygrać i z tej przyczyny nie mogliśmy być rozstawieni w trakcie losowania pojedynków barażowych. Udało nam się trafić na całkiem prostą barażową ścieżkę więc mamy jednak dużo szczęścia. W pierwszej kolejności przeciwnikiem zawodników polskich okazała się rosyjska kadra, która na ostatnich mistrzostwach świata zdołała awansować aż do ćwierćfinału. Był to bez cienia wątpliwości świetny rezultat dla piłkarzy trenera Stanisława Czerczesowa, jednak po tych mistrzostwach ich dyspozycja nie układała się za dobrze. I między innymi z tego powodu możemy myśleć o tym, iż zdołamy zdobyć kwalifikację do finałowego meczu barażowego turnieju o miejsce na mistrzostwach świata w Katarze.

Na moment przed rozlosowaniem barażowych oponentów na selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousę runęła duża krytyka za wyjściowy skład, który zdecydował się puścić w spotkaniu z węgierska drużyną narodową. Szerokie grono specjalistów rozprawiało nad kwestią tego, by zatrudnić całkowicie świeżego selekcjonera przed ważnymi starciami. Pomimo to swoje stanowisko Portugalczyk zatrzymał i warto wziąć pod uwagę to, że miał w trakcie losowania bardzo dużo szczęścia. Zdołaliśmy uniknąć choćby naprawdę skomplikowanej walki z kadrą Włoch, czyli urzędującymi w tej chwili czempionami Europy. Jeżeli uda nam się ograć rosyjski zespół narodowy to w decydującym starciu rywalizować będziemy na Narodowym w Warszawie z wygranym pojedynku pomiędzy szwedzką drużyną narodową, a czeską reprezentacją. Bez żadnych wątpliwości spotkanie ze Szwedami byłoby perfekcyjną okazją do odegrania się za klęskę wynikiem 2 do 3 podczas mistrzostw Starego Kontynentu. Dobrze na uwadze mieć to, że starcie z reprezentacją Rosji nie będzie dla polskich reprezentantów zbyt proste. Jeżeli nadal chcemy myśleć o kwalifikacji na mistrzostwa świata to narodowa drużyna Polski musi się wdrapać na najwyższy poziom swoich piłkarskich umiejętności.