Dopiero po ostatnim wyścigu sezonu będziemy znali triumfatora mistrzostw świata F1! Wygrana Lewisa Hamiltona oraz fenomenalne doznania w trakcie rundy o GP Arabii Saudyjskiej!

Dopiero po ostatnim wyścigu sezonu będziemy znali triumfatora mistrzostw świata F1! Wygrana Lewisa Hamiltona oraz fenomenalne doznania w trakcie rundy o GP Arabii Saudyjskiej!

Wielbiciele sportów motorowych dalej nie znają odpowiedzi na najbardziej istotne pytanie, a do ostatecznego zakończenia trwającego w dalszym ciągu sezonu Formuły 1 sezonu F1 pozostał tylko już jeden wyścig. Od wielu sezonów nie zdarzyło się tak w wyścigach w Formule 1, aby zdobywcę tytułu mistrzowskiego zobaczyć dopiero pod koniec decydującego wyścigu sezonu. Bez żadnych wątpliwości patrząc na to z tej perspektywy trwający bieżąco sezon jest niezwykły. W trwającym obecnie sezonie jedynie dwójka zawodników liczyło się podczas walki o mistrzowski tytuł i dobrze podkreślić ten fakt. Mówimy tutaj oczywiście o Hamiltonie z zespołu Mercedesa AMG a także Maxie Verstappenenie ze stajni RB Racing. W aktualnym sezonie wciąż aktualny mistrz świata doczekał się przeciwnika, który jest w stanie równać się z nim. Obecny mistrz świata miał możliwość, żeby zrównać się liczbą punktów z Maxem Verstappenenm podczas podczas wyścigu w Arabii i rzeczywiście ta misja udała mu się. Dzięki rozstrzygnięciom z wspomnianego wyżej wyścigu o zdobyciu mistrzowskiego tytułu zadecyduje ostatni pojedynek kończącego się sezonu.

Z pewnością forma dwóch kierowców w obecnie trwającym sezonie była niesamowita. Ci dwaj kierowcy mocno odjechali reszcie kierowców już na początku sezonu i dali do zrozumienia, kto liczy się w rywalizacji o tytuł mistrzowski Formuły 1. Pozostali kierowcy mieli okazję wyłącznie dyskutować kto z tej dwójki finalnie wywalczy tytuł mistrza świata i śledzić ich rywalizację o triumfy w kolejnych wyścigach. Podczas aktualnie trwającego sezonu nie zabrakło niezwykłych doznań i naprawdę często miały miejsce incydenty pomiędzy tymi dwoma fantastycznymi zawodnikami i warto wziąć to pod uwagę. Mimo naprawdę wielkich emocji obaj kierowcy mówią o sobie z wielkim szacunkiem i podkreślają, że w rozstrzygającym wyścigu wygra najlepszy zawodnik. To, że rywalizacja o tytuł mistrza świata rozstrzygnie się dopiero podczas w trakcie Grand Prix Abu Dhabi jest z pewnością wyjątkowy dla wszystkich sympatyków F1. Z pewnością rozstrzygający wyścig podczas tego sezonu F1 zapewni nam wiele emocji. Na końcowe rozstrzygnięcie między tymi dwoma doskonałymi zawodnikami zostaje nam więc wyłącznie wyczekiwać.