O czym powinniśmy pamiętać kupując laptop w sklepie internetowym?

Zakup laptopa w sklepie internetowym

Laptop to produkt, który doskonale nadaje się do sprzedaży internetowej. Po otrzymaniu przesyłki nie spotka nas takie rozczarowanie, jak ma to czasem miejsce, gdy online zamawiamy np. ubrania. Kupione buty, spodnie czy koszulka mogą się okazać za duże lub za małe, za jasne czy zbyt ciemne. W przypadku sprzętu liczą się przede wszystkim parametry, a te będą dokładnie takie jak specyfikacja podana na stronie sklepu internetowego. Sprzedaż w sieci rządzi się jednak własnymi prawami. O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać?

Dokładnie sprawdź parametry laptopa

To prawda, że zakupiony przez Ciebie laptop czy ultrabook nie rozczaruje Cię parametrami, o ile tylko… wiesz co kupujesz. Przy sprzedaży bezpośredniej pracownik sklepu może wyjaśnić na czym polegają różnice w działaniu różnych typów dysków twardych lub doradzić, jak szybkiego procesora i ile pamięci RAM potrzebujemy. Gdy dokonujesz zakupu w sieci, a nie znasz się na sprzęcie, pamiętaj, by dokładnie sprawdzić co oznaczają kolejne punkty specyfikacji. Wszelkie fora i poradniki są tu bardzo pomocne. Oczywiście możesz też zadzwonić lub wysłać pytanie do sprzedawcy. Ważne, byś miał pewność, że dobrałeś sprzęt odpowiedni do własnych potrzeb.

Porównaj ceny i parametry laptopów dostępnych na rynku!

Poza tym, dobrze jest skonfrontować specyfikację techniczną w sklepie internetowym z danymi na stronie producenta lub w innym sklepie. Niestety literówki i błędy mogą się zdarzyć każdemu, również osobie uzupełniającej specyfikację laptopów na stronie ofertowej.

Zakup laptopa online

Zwrot laptopa w ciągu 14 dni

A może to właśnie wygląd laptopa jest dla Ciebie najważniejszy? I boisz się, że otrzymany sprzęt będzie prezentować się gorzej niż na obrazku? Lub też klawiatura będzie mniej wygodna niż zapewniano w opisie? Nie martw się, niezależnie od przyczyny możesz po prostu odesłać produkt do sklepu i otrzymać odzyskać pieniądze.

Wszystkie sklepy internetowe z laptopami (nasz również) są zobowiązane do przestrzegania zapisów ustawy o zawieraniu umów na odległość. W praktyce oznacza to m.in. że kupujący ma prawo do zwrotu zakupionego sprzętu w ciągu 14 dni od momentu otrzymania przesyłki. Co ważne, odsyłając laptopa nie musisz podawać przyczyny zwrotu. Oczywiście odsyłany komputer nie może być uszkodzony i nie powinien nosić znamion użytkowania. Laptopa możesz jedynie uruchomić w celu sprawdzenia czy sprzęt działa poprawnie i czy spełnia Twoje oczekiwania.