Karuzela do łóżeczka – jaką wybrać? Która najlepsza?

Karuzela do łóżeczka

Karuzela jest bezpieczną zabawką, która powinna znaleźć się w każdym dziecięcym łóżeczku. Działa na malucha uspokajająco, a także zapewnia mu odpowiednią atrakcję, dzięki temu, że wydaje dźwięk oraz porusza się. Pozytywnie wpływa na rozwój wzroku oraz słuchu dziecka. Dlatego też warto zadbać, aby znalazła się ona w każdym łóżeczku dziecięcym. Karuzele dostępne są w różnych kolorach, z różnymi zabawkami oraz kształtami. Na pewno uda się znaleźć coś odpowiedniego dla swojego dziecka.


Karuzele można podzielić ze względu na miejsce i sposób mocowania. Do wyboru rodziców jest karuzela do łóżeczka, do wózka, turystyczna, która przeznaczona do montowania na łóżeczkach turystycznych, a także karuzela do kąpieli.

Karuzele do łóżeczka montuje się raczej na stałe i nie ściąga. Skupia ona uwagę zasypiającego dziecka i pozwala go uspokoić. Ma więc zbawienny wpływ szczególnie na bardzo niespokojne i ruchliwe dzieci. Karuzelę można zamontować albo do szczebelek łóżeczka albo do jego ramy. Można ją zamontować pośrodku łóżeczka, albo gdzieś z boku. Wybór należy do rodziców. Istotne jest jedynie to, aby karuzela była dobrze widziana przez dziecka. W końcu po to jest. W przypadku łóżeczek turystycznych, które nie mają szczebelków, karuzela montowana jest do ramy. Karuzele do wózka doskonale sprawdzają się podczas spacerów i montowane są do daszku wózka.

Poza typową karuzelką do łóżeczka do opieki nad dzieckiem będzie Ci potrzebna dobra niania elektroniczna z kamerą video – najlepiej Motorola lub Avent.

Karuzelę należy przymocować solidnie, aby w żadnym wypadku nie spadła na śpiące czy leżące w łóżeczku dziecko. Powinna być tak zabezpieczona, aby nie stwarzać żadnego zagrożenia dla dziecka. Jeżeli zostanie wybrany model wysokiej jakości, na pewno do takiej sytuacji nie dojdzie.

Większość dostępnych karuzeli ma pozytywkę. Wydobywa się z niej przepiękna melodia, która uspokaja dziecka i pozwala zapaść mu w błogi sen. Karuzele mogą być nakręcane ręcznie i dostępne na baterie. Na pewno z ich obsługą nikt nie będzie miał żadnych problemów, ponieważ pod tym względem są bezproblemowe. Warto więc je nabyć dla swojego dziecka. Na pewno bardzo dobrze się wtedy na tym wyjdzie.