Woodstock 2018

Woodstock 2018

Po raz pierwszy największy i jeden z najpopularniejszych festiwali w Polsce, odbywał się pod nową nazwą– Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, nazywający się tak od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. W tym roku jeden z najpiękniejszych festiwali na Ziemii odbywał się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i co roku ściąga ogromne tłumy fanów muzyki i magicznego klimatu tego wyjątkowego wydarzenia.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal zmieniał się i ewoluował z biegiem lat. Na jego szybki rozwój miało wpływ zarówno rosnące zainteresowanie fanów muzyki, ale również, coraz większa liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z pierwotnych dwóch na trzy, powiększyła się liczba występów zagranicznych artystów oraz liczba fanów muzyki zainteresowanych tym eventem. Od wielu lat liczba „woodstockowiczów” oscyluje między 300 a 750 tysięcy. Wejście na festiwal jest całkowicie darmowe, a porządku pilnują odpowiednie służby, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten wiele razy nominowany był do konkursów wyłaniających najlepsze europejskie i światowe festiwale. Organizacja odbywa się na światowym poziomie. Ale to nie jest wszystko, co cenią jego uczestnicy. Ludzie, którzy co roku od wielu lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival zwracają uwagę na niesamowity panujący tam klimat i atmosferę wypełnioną wzajemną akceptacją i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, które pozwala na bezpieczną i przyjazną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje różne warsztaty i spotkania, uczestnicy mogą porozmawiać z wyjątkowymi osobami, zrelaksować się dzięki medytacji czy zgłębiać wiedzę z przeróżnych dziedzin nauk.

Możesz być pewny – warto przeżyć choć raz niesamowite chwile wraz z innymi fanami muzyki i festiwalowego klimatu. Istnieje duża szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, zakochasz się w cudownej atmosferze i wrócisz na Pol'and'Rock za rok!