Wielkimi krokami nadchodzi dzień premiery nowego PS

Wielkimi krokami nadchodzi dzień premiery nowego PS

Jeszcze w poprzednim roku zadeklarowano, że w bieżącym roku japońska marka Sony ukaże graczom swoje najnowsze dzieło, to jest PS5. Prawdą jest, że wśród graczy dalej popularna okazuje się poprzednia wersja konsoli i nie wygląda na to, by zaciekawienie nią miało się zmniejszyć. Mimo tego Sony zdecydowało się na stworzenie konsoli do gier nowszej generacji, przez co gracze z niecierpliwością czekają.

Świeże technologie w PlayStation 5

Firma Sony już nie raz pokazywała, że okazuje się pionierem wśród innych firm tego typu oraz potrafi zdziwić klientów. PlayStation4 zawiesiła bardzo wysoką poprzeczkę dla konkurencji - wszystko przez totalnie nową jakość, jakiej do tej pory nie zaprezentowała inna marka. Bardzo wyczulone pady, gierki najnowszej generacji, efekty graficzne - konsumenci bez cienia wątpliwości byli w stanie docenić te opisane atrakcje oraz dzięki temu aktualnie PlayStation 4 okazuje się być najszybciej sprzedawaną konsolą do gier wszech czasów.

Aczkolwiek z początku ukazały się niewielkie problemy - firma Sony próbowała podważyć wszelkie technologie (co w rezultacie wyszło im), jednak premiera oraz przedpremierowe zaprezentowanie PS4 stworzyły mieszane emocje. Fanom, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej konsoli PS3, nie do końca odpowiadały przykładowo kontrolery, ponieważ na pierwszy rzut oka wyglądały na niezwykle niewygodne w użyciu. I tak DualShocki dostały trochę zmieniony wygląd, jednak kłopotem pozostał pierwszy model konsoli PlayStation4. Konsola miała kłopoty z nadmiernym przegrzewaniem się, sprzęt był w stanie również sam się resetować.

Jednakże po uwagach klientów i poprawkach wprowadzanych na bieżąco, wyszło na jaw, iż jednak marka Sony podąża w dobrym kierunku, a stworzona konsola przybiera łatkę topowej. Jednakże nie byłoby to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo klientów niesamowicie sentymentalnie wspomina.

Czy PS5 się okaże podobnym osiągnięciem?

Z pewnością każdy człowiek czy pasjonat nowinek technologicznych ze zniecierpliwieniem czeka na ukazanie się najnowszej konsoli. Sony obiecało, że gry znane z PlayStation4 ruszą na przyszłej konsoli (aczkolwiek nie będzie to działało w drugą stronę, co wielu ludziom się nie spodobało). Pojawiły się na chwilę obecną pierwsze głosy o problemach z przedpremierowymi zamówieniami - rzekomo firma Sony nie nadąża z taśmą produkcyjną, jednakże nie mamy pewności, czy nie są to aby tylko złośliwe plotki. W necie ukazują się się następne wieści też o tym, iż PlayStation5 może mieć rzekomo problemy z jakością obrazu 4k. Aczkolwiek i w tym wypadku nie jest pewne, jaka jest prawda. Wszystkiego dowiemy się podczas premiery, czyli dziewiętnastego listopada 2020 roku.